איסוף פסולת

דברים שחשוב לדעת על איסוף פסולת בשיפוץ

כאשר מבצעים שיפוץ של בית פרטי, דירה, משרד, מבנה מסחרי או אחר, הדבר מייצר לא מעט פסולת שמקורה בין היתר בשבירה של קירות, אריחים, מרצפות ועוד שורה ארוכה של חומרים. חשוב לדעת כי בהתאם לחוק קיימת חובת פינוי אשפה לאתרים מורשים.

חובה על פי חוק

כאמור, על פי חוק חובה לבצע איסוף פסולת ולפנותה, כאשר הגורם המבצע הוא גם זה שאמור לספק את האמצעים. יש להדגיש כי אי עמידה בתנאי החוק עלולה לגרור סנקציות בלתי מבוטלות. לדוגמא, התקנות אומרות כי כל השלכה בלתי מורשית תגרור קנה של ארבעת אלפים שקלים, ובמידה שמדובר בהשלכות חוזרות עולה הקנס פי שתיים לכל השלכה. נושא זה מפוקח על ידי מספר גורמים השייכים בין היתר למשטרה הירוקה ולרשות המקומית. עוד יש להדגיש כי בשנים האחרונות יש יותר הקפדה על האכיפה בתחום, וגם בתי המשפט נוטים להחמיר עם העבריינים. דרגת העונש כרוכה בחומרת העבירה, והיא בהחלט יכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים ובמקרים מיוחדים אף למאסר – בעיקר במקרה של קבלנים העוברים על החוק.

 

מכולות ושרוולים לפינוי פסולת

את האשפה אוצרים בדרך כלל במכולות גדולות שאותן ניתן לשנע אחרי המילוי לאתרים מורשים. חשוב להדגיש כי הגורם שמספק את האמצעים הוא גם הגורם האחראי לשינועם, ועליו להיות בעל רישיון לכך. במקרים מסוימים לא ניתן לפנות את הפסולת ישירות אל המכולה עקב שיפוצים בקומה גבוה וכן מרחק מנקודת האיסוף. לשם כך קיימים שרוולי פינוי פסולת, שהם למעשה שרשראות של דליים מחוברים, דרכם עוברת הפסולת עד למכולה. זהו פתרון יעיל המספק מספר יתרונות של חיסכון בכוח אדם, מניעת נזקים למעליות, בלי פיזור של פסולת ואבק, בטיחות גבוהה ועלויות זולות. מדובר בציוד חובה עבור קבלני בניין, שיפוצניקים, יזמי התחדשות עירונית, קבלני עפר, חברות בנייה ואנשים פרטיים המשפצים דירות.

 

אחריות על הפינוי

כאמור, פינוי אשפה מבוצע על ידי הגורם שמספק את המכולות לאיסוף פסולת, ועליו להיות בעלת רישיון לכך מטעם הגורמים הרלוונטיים. למרבה הצער, יש אנשים המנסים לחסוך בעלויות ופונים לגורמים בלתי מורשים, ובכך הם מסתכנים בסנקציות פליליות. כמו כן, יש חברות שאינן עומדות למעשה בהתחייבותן להעביר את האשפה לאתרים מורשים, ובמקרה זה האחריות מוטלת קודם כל על החברה. יחד עם זאת, על מנת למנוע בעיות, קנסות ותסבוכות משפטיות, יש לוודא שאכן מדובר בגורם מורשה המסוגל לספק את השירות בהתאם לצרכים באתר השיפוץ.

למידע נוסף בנושא ולקבלת הצעת מחיר עבור פינוי אשפה מאתר בנייה ושיפוץ, הנכם מוזמנים להתקשר אל חברתנו בטלפון 072-3940819.

 


צור קשר

    כתובת : מוטי קינד 10, רחובות