1. ראשי
  2. מחזור
  3. מחזור זכוכית

מחזור זכוכית


מה מיוחד בזכוכית ובתהליך המחזור שלה? כיצד מובילים זכוכית לאתרי מחזור? מה עושים עם זכוכית ממוחזרת? מחזור זכוכית הוא תחום מעניין, הבה נכיר אותו מעט יותר לעומק.


מחזור נועד לאפשר שימוש חוזר בחומרים מסוימים. על מנת לבצע את המחזור צריך לערוך תהליך מסודר של מיון והפרדה של האשפה, כמו למשל באמצעות הצבת מתקני מחזור במקומות מגורים או במפעלי מחזור שמיועדים לכך. בין היתר, ההפרדה חשובה כי לכל חומר שאותו אפשר למחזר יש מאפיינים מעט שונים.

זכוכית למשל ניתן למחזר מספר פעמים וכך לתרום בצורה משמעותית לאיכות הסביבה. עם זאת, השלב הראשון במחזור זכוכית הוא תמיד איסוף מסודר ופינוי של הזכוכית והפסולת על ידי חברה שמתמחה בכך.


שינוע ותברואה – לזכוכית וחומרים נוספים

חברת דוד נחום – שינוע ותברואה בע”מ מספקת מגוון שירותים בתור קבלן פינוי פסולת מורשה. אנו מקפידים על סטנדרטים מחמירים של בקרת איכות במהלך שלבים שונים של פינוי פסולת, עובדים בכפוף להנחיות המשרד להגנת הסביבה ומשרתים לקוחות בסקטור הפרטי, התעשייתי והחקלאי. אם ברצונך להצטרף לרשימת הלקוחות המרוצים, כל שעליך לעשות הוא להשאיר פרטים באתר ונעמוד לרשותך בהקדם.


כך מבצעים מחזור זכוכית

הזכוכית הנפוצה שמשמשת לייצור שמשות, מוצרי נוי וכלי אחסון היא תערובת של קוורץ, נתרן פחמתי ואבן גיר. המרכיבים השונים מאפשרים לייצב את התערובת מבחינה כימית, אך הם גם אלו שמקבלים את הדגש במהלך המחזור.

הבעיה העיקרית היא שבניגוד לסוגי אשפה אחרים, הזכוכית לא מזהמת את הקרקע או את מי התהום כי היא עשויה כאמור מחומרים טבעיים בלבד. מצד שני, הזכוכית פוגעת בסביבה כי היא אינה מתכלה, שומרת על נפחה תוך הגדלה של נפח הפסולת הכולל ואף מבזבזת חול וחומרי גלם טבעיים.

הפתרון הוא לפנות את הזכוכית ממכלי המחזור ולמיין אותה משאר סוגי הפסולת. לאחר מכן, מה שעושים הוא להתיך את הזכוכית הממוחזרת. בהמשך, כל שנותר הוא לייצר זכוכית חדשה – בתהליך שבו פליטת המזהמים לאוויר מופחתת ביחס לייצור זכוכית חדשה מחול.


היתרונות של מחזור זכוכית יעיל

במילים אחרות, תהליך נכון של הפרדה, מיון, שינוע ולאחר מכן מחזור מאפשרים להפיק את מלוא הפוטנציאל של החומרים הטבעיים שמהם מייצרים זכוכית. זה תהליך שבראש ובראשונה מצמצמים את הבזבוז של החול וחומרי הגלם הטבעיים, כמו גם מפחית את פליטת המזהמים.

לשם השוואה, כאשר המיון או השינוע לא מבוצעים בצורה מקצועית – עלול להיווצר מצב שבו במטמנות שונות משולבת זכוכית יחד עם פסולת אורגנית וטבעית. במקרים כאלה, שברי הזכוכית גורמים למיקוד של קרני השמש וכך מעלים את הסיכוי לשריפה. גם פה, הפתרון יהיה לדאוג לשינוע מקצועי שבו כלי רכב ייעודיים משמשים לטובת ההובלה של הזכוכית.


סוגי זכוכית שמתאימה למחזור

זכוכית שנאספת באמצעות כלי רכב שמיועדים לכך צריכה לעמוד בתנאים מסוימים על מנת להתאים למחזור. אם רוצים למחזר את הזכוכית, חשוב לוודא שההרכב שלה דומה לחומרי הגלם והיא נקייה ממזהמים, שהיא מופרדת במכלי האיסוף על פי צבעים ושאין עליה תוויות נייר או פלסטיק.

בסופו של דבר, הגורמים השונים שלוקחים חלק בתהליך הארוך של מחזור זכוכית חשובים עבור התוצאה הסופית לא פחות מאשר חומרי הגלם עצמם. זו הסיבה בגללה צריך לדאוג למעורבות של חברה מקצועית, מיומנת ומנוסה.


אנחנו יכולים לסייע למאמץ שלך

נציגי דוד נחום – שינוע ותברואה בע”מ יסבירו לך על הסטנדרטים הקיימים של תהליכי פינוי פסולת ובה גם זכוכית. אם ברצונך לתרום לתהליך של מחזור זכוכית בבית, בעסק בו במפעל – נשמח לקבל את פרטיך ולסייע למאמץ.

מחפשים שירותי הובלות רמס"ע, פינוי פסולת, מחזור חומר אורגני והפיכתו לקומפוסט?

08-6669473

השאירו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם.


אהבתם? שתפו אותנו

logo בניית אתרים