1. ראשי
  2. מחזור
  3. מחזור עץ

מחזור עץ


מה החשיבות של עצים ומדוע צריך למחזר אותם? איך ממחזרים עץ? מה ההבדל בין מחזור עץ ונייר?


בניגוד לחומרים ממוחזרים אחרים, תהליך מחזור עץ הוא בעל השפעה מהותית על איכות החיים של החי והצומח. הסיבה לכך קשורה לאופן שבו עצים מהווים מקור עיקרי של חמצן – אך מצד שני לשימוש הנרחב בהם בתעשיית הנייר והרהיטים.

המצב הקיים כיום הוא הידלדלות של יערות גשם ומשאבי עץ חשובים, עד לכדי מצב שבו המחזור הוא צו השעה. החדשות הטובות הן שיש חברות שמתמחות בפינוי מסודר של עצים שמיועדים למחזור ובהובלה שלהם על פי כללים מחמירים של הגנה על איכות הסביבה.


העץ ממוחזר, השירות ייחודי


דוד נחום – שינוע ותברואה בע”מ מרכזים עבורך שירותי הובלות לכל סוגי העצים. אם ברצונך להוביל את העץ במהירות לאתרי הטמנה ומחזור, נשמח לעמוד לרשותך עם הצעת מחיר אטרקטיבית. לרשותנו צי רכבים מגוון ומאחורינו ניסיון משמעותי שיחסוך עבורך זמן והוצאות – שווה למחזר אתנו!


שלבים בתהליך מחזור עץ


העובדה שניתן למחזר את כל חלקי העץ מגדילה את מספר אופני המחזור ואת השימוש שאפשר לעשות בתוצר. כמו כן, המחזור מקטין את כריתת העצים, מונע שריפת יערות שפולטת לאוויר העולם פחמן דו חמצני ומצמצם את קצב ההתחממות של כדור הארץ.

את המחזור מבצעים בעיקר גורמים בענף התעשייה, תאגידי מחזור וגורמים שקשורים אל תעשיית העץ. בכל אחד מהמקרים האלה, אחד המרכיבים החשובים ביותר בתהליך המחזור הוא מי שמשנע ומוביל את העץ. שינוע והובלה של העץ שמיועד למחזור מסייעים לתהליך ומקצרים את משך הזמן שעובר מהרגע שבו משתמשים בו במקור – ועד שמתקבל תוצר לשימוש חוזר.


הבדלים בין מחזור נייר ועץ


גם מחזור נייר וגם מחזור עץ מיועדים לאותה מטרה: צמצום הפגיעה באיכות הסביבה והשימוש במשאבים מתכלים של כדור הארץ. עם זאת, מחזור נייר מבוצע בעיקר על ידי אנשים פרטיים ואזרחים מן השורה – בעוד המחזור של העץ נמצא תחת תחום האחריות של הרשויות המקומיות והמועצות האזוריות.

כמו כן, את הנייר ממחזרים בתהליך קצר יותר מאשר את העץ. כך למשל אפשר לשנע את כל סוגי הנייר לאותו אתר מחזור, בעוד שינוע של גזם מבוצע בצורה שונה מאשר שינוע של גזעי עץ. מעבר לכך, כבר בשלבים של כריתת עצים נדרש אישור מיוחד מפקיד היערות האזורי – בעוד במחזור נייר אין צורך בעיכובים בירוקרטיים מן הסוג הזה.


מחזור עץ לאחר פינוי פסולת אורגנית


פסולת אורגנית מוגדרת בתור פסולת מתכלה, שהמקור שלה הוא צמחים או חיות. זה אומר שכל סוגי העץ נכללים גם הם תחת הקטגוריה של פסולת אורגנית ולכן הטיפול בהם שונה. אם רוצים לפנות פסולת אורגנית ובה עץ, צריך לעשות את זה עם חברת קבלן לפינוי פסולת שנותנת את המענה המהיר והנכון ביותר לטובת מחזור עץ באופן מבוקר.

חברת קבלן לפינוי פסולת לוקחת בחשבון שאסור לשרוף את העץ משום שזה עלול לגרום לפגיעה בבני אדם ובסביבה. בתוך כך, החברה מחזיקה ברישיון שמאפשר לה לאסוף את העצים כדי לפנות אותם במשאיות אל אתרי מחזור. אם אי אפשר למחזר את הפסולת, כל שנותר הוא להחליט האם להטמין או להפוך אותה לקומפוסט.


הפסולת שלך בידיים טובות


המומחים של דוד נחום – שינוע ותברואה בע”מ מתמחים בטיפול בסוגים שונים של פסולת. יש לנו את הניסיון הנדרש כדי לבצע את הפינוי ואנו נייעל את תהליך המחזור. כעת נשמחלקבל את פרטיך באתר ולתאם עבורך את השלב הראשון במחזור עץ.
מחפשים שירותי הובלות רמס"ע, פינוי פסולת, מחזור חומר אורגני והפיכתו לקומפוסט?

08-6669473

השאירו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם.


אהבתם? שתפו אותנו

logo בניית אתרים