מחזור פסולת

איזה סוגים של פסולת אפשר למחזר וכיצד ממיינים אותה? מה השלבים הנדרשים שאותם צריך לבצע כדי למחזר פסולת? מי אחראי על הפינוי של הפסולת המיועדת למחזור?

כמויות עצומות של פסולת מושלכות מדי יום אל פחים ביתיים ועירוניים. כתוצאה מכך, יש צורך בפינוי מסודר של הפסולת אל אתרי הטמנה מורשים ובניצול כלים שונים שיעזרו למחזר אותה.

אם ממחזרים פסולת, תורמים לאיכות הסביבה ומונעים תחלואה. כמו כן, המחזור חשוב כי הוא מאפשר לעשות שימוש חוזר במוצרים מסוימים. מכאן והלאה, השאלה העיקרית היא מה השלבים שעליהם צריך להקפיד כדי לבצע את המשימה ומה מאפיין כל אחד מהם.

פסולת מפנים רק בעזרת מומחים

חברת דוד נחום – שינוע ותברואה בע”מ מתמחה בפינוי פסולת ולכן תורמת בצורה משמעותית למאמצי המחזור. אם ברצונך לדאוג למחזור אפקטיבי, נשמח לתאם עבורך שירותי פינוי והובלה לאתרים השונים שמאושרים על ידי המשרד להגנת הסביבה.

סוגי פסולת שאותה אפשר למחזר

מקורות הפסולת העיקריים בישראל ובמדינות מערביות אחרות בעולם הם מענפי התעשייה, הבניין, החקלאות והשימוש הביתי. עקב הגידול באוכלוסייה, יש כיום גם שימוש רב יותר בחומרי גלם מלאכותיים כגון פלסטיק וגומי שאינם מתפרקים באופן טבעי. הפתרון הנדרש לטובת מחזור הוא מיון יסודי של סוגי הפסולת ולאחר מכן העברה שלה לאתרי ההטמנה והמחזור השונים.

איך ממיינים סוגי פסולת?

את המיון של הפסולת שמיועדת למחזור ניתן לבצע לפני השלכתה לפחים ובאמצעות מתקנים שמפוזרים במקומות רבים ומקלים על התהליך. לעומת זאת, יש מקרים שבהם הפסולת מגיעה למפעל להשבת חומרים כאשר היא אינה ממוינת. במקרים כאלה, הפסולת עוברת תהליך מיון גס שמטרתו להפריד בין החומרים האורגנים לבין כל השאר. לאחר המיון הגס, החומרים הרלוונטיים נשלחים למפעל המחזור שמתאים עבורם.

לשם השוואה, יש גם אופציה של מחזור פסולת באמצעות מרכזי מחזור בתוך הערים. כאן התושבים נדרשים להביא את החומרים שמיועדים למחזור, להניח אותם במכלים המתאימים לכל סוג ולסייע לתהליך הפינוי. כמו כן, יש גם אפשרות של הפרדה בין אשפה רטובה ויבשה ואיסוף של המכלים על ידי משאיות שמתאימות לכך.

חשיבות האיסוף והפינוי במהלך מחזור פסולת

רק תהליך יעיל של איסוף ופינוי פסולת מאפשר מחזור בהיקפים גבוהים. אם הפינוי מתעכב או שהאיסוף לא מתבצע בצורה מקצועית, הפסולת עלולה להתפזר ולא להגיע ליעדה. מעבר לכך, הפינוי והאיסוף חשובים כי תהליך המחזור עצמו תלוי בהם: נכון להיום, המחזור מייצג תעשייה שעומדת בפני עצמה ובה הפינוי והשינוע הם השלב החשוב ביותר.

האחריות על מחזור

המודעות לחשיבות של מחזור פסולת גבוהה כיום בהשוואה לכל תקופה אחרת בהיסטוריה. בין היתר, אפשר לראות את זה בתחומי האחריות של המשרד להגנת הסביבה וגם במעורבות של האזרחים.

במילים אחרות, את האחריות על המחזור לוקחים על עצמם גם אלו אשר מייצרים את הפסולת וגם אלו שמפיקים ממנה ערך מסחרי. אליהם יש לצרף את המשרד להגנת הסביבה, את העיריות המקומיות, את המועצות האזוריות ועוד שורה ארוכה של גופים מוסמכים. בטווח הארוך, השאיפה היא להגביר את קצב הפינוי היעיל של האשפה וכך לתרום לאחוז שאותו מצליחים למחזר מתוכה.

מחזור פסולת יעיל מתחיל בפנייה לנציגינו

אנחנו בחברת דוד נחום – שינוע ותברואה בע”מ גאים לקחת חלק בתהליך הפינוי והשינוע של הפסולת. יש לנו את הניסיון, הצוותים והכלים המתאימים לטובת פינוי פסולת ביתית ותעשייתית ואנו מספקים את השירות גם עבור חקלאים ובתי מלון. אם ברצונך לתרום למאמצי מחזור פסולת בישראל, נשמח לקבל את פרטיך באתר.

 

שירותים נוספים
מחפשים שירותי הובלות רמס"ע, פינוי פסולת, מחזור חומר אורגני והפיכתו לקומפוסט?
השאירו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם.
אהבתם? שתפו אותנו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email