עבודות עפר

מה זה עבודות עפר? האם נדרש איש מקצוע ספציפי לצורך ביצוע העבודות הללו? האם חייבים לבצע את העבודות הללו לפני שמתחילים את תהליך בניית הבית? מה כוללות העבודות האלה? אם אתם נמצאים בשלב של טרום בניית הבית הפרטי שלכם, סביר להניח שתצטרכו לבצע עבודות שונות הקשורות ביישור השטח והכנתו לבנייה ועל כך נדבר בשורות הבאות.

מה זה עבודות עפר?

כשאתם מביטים בבית, סביר להניח שאתם לא מקדישים זמן למחשבה על הקרקע עליו יושב הבית, על האופן בו הקרקע הזאת מיושרת ומאוזנת בטופוגרפיה שלה או על האופן בו מחובר המבנה אל הקרקע. ובכן, בכל תהליך בנייה של מבנה חדש, חובה לבצע שורה של עבודות המיועדות כולן להכין את הקרקע לתהליך הבנייה. עבודות אלה נקראות עבודות עפר והן מבוצעות בניהולו של איש מקצוע ייעודי הנקרא קבלן עפר. עבודות אלה מתבצעות בדרך כלל באמצעות ציוד מכאני הנדסי כבד, ובכלל זה דחפורים, באגרים, מכבשים וכדומה, הכל במטרה להביא את הקרקע למצב אופטימלי לקראת תחילת תהליך הבנייה.

חברת עבודות עפר ישראל מתמחה בביצוע כל סוגי עבודות העפר, השכרת כלי עבודה כמו בובקט ומחפרון.

מהן העבודות המבוצעות במסגרת עבודות עפר?

עבודות העפר הן עבודות המיועדות כאמור להכין את הקרקע לקראת תחילת תהליך הבנייה וכוללות פעולות של יישור קרקע, ביצוע חפירות וקידוחים נדרשים בתוך הקרקע, שינוי הטופוגרפיה בשטח בהתאמה לתכנית הבנייה, תיעול, פריצת נתיבי תנועה, מנהור וכדומה, הכל בהתאם לסוג הפרויקט. המדובר בעבודות הדורשות שורה של רכיבים מקצועיים, לרבות מדידת שטח, הפעלת צמ"ה, איתור תשתיות וכן הלאה.

האם חייבים לבצע את העבודות הללו?

ובכן, התשובה היא בהחלט כן. התהליך של בניית מבנה הוא תהליך הנדסי שחייב לעמוד במספר עקרונות הנדסיים מחייבים. כך למשל, ישנו שיפוע מקסימלי של הקרקע, שעל גביו ניתן לבנות מבנה. ישנו גם שיפוע מקסימלי שיש להביא אליו את הקרקע לפני שסוללים כביש במקום. אם הטופוגרפיה הראשונית של השטח היא פראית וגלית הרי שלא ייתכן מצב שבניין אחד נמצא על גבי קרקע נמוכה והשני נבנה על גבי קרקע הגבוהה ממנו במטרים רבים. בדיוק בכדי להגיע לאיזון הנדרש של טופוגרפיית השטח מיועדות עבודות העפר, שמבוצעות כאמור על ידי קבלן עפר.

מי אחראי לשכור את קבלן העפר?

ככלל, אם אתם נכנסים לפרויקט של בניית בית, אתם רוצים למצוא איש מקצוע, קבלן ביצוע, שיהיה אחראי על כל רכיבי הפרויקט וינהל את כולו. אתם לא אמורים ללכת ולמצוא כל קבלן משנה שמעורב בפרויקט, ובכלל זה גם קבלן ייעודי לביצוע עבודות עפר. אתם בהחלט יכולים להתערב בתהליך הגיוס אם יש לכם העדפה מסוימת, אם כי מרבית קבלני הביצוע יעדיפו לקבל מכם את הסמכות לבצע את הפרויקט מתחילתו ועד סופו, ואתם בתורכם צריכים להבין שכך פועלים הדברים ואין שום חשש לפגיעה בפרויקט בגלל התנהלות לגיטימית זו.


צור קשר

    כתובת : מוטי קינד 10, רחובות