פינוי פסולת אורגנית

מהי פסולת אורגנית?

פסולת אורגנית או אשפה אורגנית היא פסולת מתכלה שמקורה היא צמחים או חיות. בדרך כלל מדובר בשאריות מזון, צמחים שנגזמו, נקטפו או נבלו, שאריות גזם וכד’.

כ-40 אחוזים מהפסולת בישראל שייכים לקטגוריה של פסולת אורגנית והטיפול בה מצריך מהמדינה השקעת כספים רבים ואנרגיה. היתרון הגדול בפסולת זו היא שניתן להפוך אותה לקומפוסט.

מהו קומפוסט?

קומפוסט, או בעברית- דשונת, הוא חומר הנוצר מתהליך פירוק פסולת אורגנית שנעשה ע”י חרקים שונים. הקומפוסט משמש כחומרי דישון לחקלאות ולמקומות דלים בחומרי מזון לצמחים כמו פארקים הנבנים במרכזי ערים.

איך מטפלים בפסולת אורגנית?

פינוי הפסולת צריך להיעשות ע”י חברת קבלן לפינוי פסולת, אשר תיתן את המענה לפינוי מהיר, יעיל ונכון לפסולת האורגנית. את הפסולת אסור לשרוף מחשש לפגיעה בבני אדם ולגרימת נזק לסביבה אלא לאסוף אותה בצורה מסודרת ולפנות אותו במשאיות אל אתר הטמנה או מיחזור של הפסולת שם יעשו מיון של הפסולת ויחליטו אם להטמין אותה או להפוך אותה לקומפוסט. כך נוכל לדעת שהפסולת בידיים טובות.

למה עוד יכולה לשמש פסולת אורגנית?

מלבד קומפוסט, ניתן להשתמש בגז המתאן הנוצר בתהליך ההטמנה לאחר פינוי הפסולת האורגנית על מנת לייצר אנרגיה שמפעילה גנרטורים והם מפעילים טורבינות שסיבובן יוצר חשמל טבעי, כך עושים למשל באתר דודאים.

שירותים נוספים
מחפשים שירותי הובלות רמס"ע, פינוי פסולת, מחזור חומר אורגני והפיכתו לקומפוסט?
השאירו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם.
אהבתם? שתפו אותנו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email