פינוי פסולת בפרויקט שיפוץ בניין

כמו בכל תהליך בנייה, גם בתהליכי שיפוץ בניין מיוצרות כמויות גדולות מאוד של פסולת, ולא כזאת שאפשר להשליך בפח האשפה השכונתי. לאורך שנים ארוכות, היה תחום פסולת הבניין תחום פרוץ למדי, מה שהותיר ערימות של פסולת בפינות עירוניות שונות. כיום, לאחר שנחקק חוק מסודר בנושא של פסולת בניין, ובכלל זה פינוי פסולת בפרויקט שיפוץ בניין, מקפידים הקבלנים לפנות את הפסולת בצורה מסודרת ויסודית על מנת להימנע מקנסות כבדים שיכולים להגיע למאות אלפי שקלים. בהתאם לכך, לכל קבלן שיפוצים חייב להיות מנגנון מסודר לפינוי הפסולת במהלך ובתום עבודות השיפוץ, ולרוב מדובר במנגנון מאוד פשוט וקל ליישום.

 

מדוע חשוב לבצע פינוי של פסולת בפרויקט שיפוץ בניין?

בתהליך השיפוץ של בניין טיפוסי, שיפוץ בניין  מצטברת פסולת בהיקף רחב, ובכלל זה שברי בלוקים, שברי זכוכיות, שברי עץ, חלקי מתכת, מסמרים, ברגים, רכיבי פלסטיק קשיחים והמון שברי אבנים. כל אלה יחד וכל אחד מהם בנפרד, מהווים סיכון לציבור ובפרט לדיירי הבניין עצמו, וכן מהווים מוקד להתהוות קיני מזיקים למיניהם כדוגמת חולדות ונחשים. בהתאם לכך ומעבר לפגיעה בסביבה ובאסתטיקה שלה, חשוב מאוד לפנות פסולת בניין תוך כדי תהליך השיפוץ וכמובן בסופו.

 

כיצד מבוצע פינוי פסולת בפרויקט שיפוץ בניין?

פינוי פסולת בפרויקט שיפוץ בניין מבוצע בכמה שלבים, שהראשון שבהם הוא איסוף הפסולת בתוך חדרי המבנה עצמו. בהמשך, מועברת הפסולת אל מחוץ למבנה, בדרך כלל באמצעות משפכים ייעודיים אל תוך מכולה ייעודית לפינוי פסולת בניין, או לחילופין, לשקי יוטה גדולים אותם ניתן להעמיס לאחר מכן על משאית עם מנוף. משם, מובלת הפסולת לאתר להטמנת פסולת בניין בצורה מסודרת ועל פי הכללים המפורטים בחוק.

חשוב להבין: פינוי פסולת בפרויקט שיפוץ בניין היא אינה בחירה, אלא חובה, ובחובה הזאת צריך לעמוד לאורך כל פרויקט השיפוץ ולא רק בתומו. המשמעות היא שגם במהלך הפרויקט יש לשמור על סביבה נקייה באזור השיפוץ, ולדאוג לכך שהפסולת אינה גורמת להפרעה לסביבה. כמובן שבסוף השיפוץ, חובה על הקבלן להשאיר את השטח נקי לחלוטין, ולא רק בשטח הפרטי של המבנה, אלא גם בשטח הציבורי שסביבו.

 

אחריות כוללת של בעל הבית

כפי שתיארנו לעיל, האחריות המקצועית לביצוע פינוי פסולת בפרויקט שיפוץ בניין היא של הקבלן המבצע. יחד עם זאת, האחריות הכוללת היא של בעל הבית שהזמין את שירות השיפוץ. בהתאם לכך, אם תזמינו קבלן קיקיוני שאינו עובד בצורה מסודרת, ותגלו שאת כל הפסולת הוא השליך באזור נטוש בפתח היישוב שלכם, הקבלן הזה ייענש על פי החוק, אך גם אתם תישאו בעונש. בהתאם לכך, בכל פרויקט, מומלץ לעבוד עם קבלנים מורשים בלבד, ואם מדובר בפרויקט גדול ונרחב, מומלץ להזמין קבלן פינוי פסולת ייעודי, שיהיה אחראי על כל נושא פינוי הפסולת, לרבות אספקת הכלים, האמצעים וצוות העובדים לביצוע הפינוי.

צור קשר

[contact-form-7 404 "לא נמצא"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *