1. ראשי
  2. סוגי פינוי פסולת
  3. פינוי פסולת רטובה

פינוי פסולת רטובה

מהי פסולת רטובה?

פסולת רטובה היא פסולת העשויה בעיקר משאריות מזון ובעצם מכל זבל שהוא אורגני.בשנים האחרונות החלה יוזמה בארץ שמטרתה להפחית את כמות האשפה הרטובה בעזרת פינוי פסולת רטובה מהפסולת היבשה, והבאתה לאתרי מיחזור מתאימים ברחבי הארץ.


פינוי פסולת רטובה הוא בעל חשיבות רבה!

פינוי פסולת רטובה תורם להגנה על הסביבה והפיכתה לירוקה יותר.

איך? לאחר שהפסולת הרטובה ממוינת ומופרדת, היא עוברת לאתרי מיחזור, שם הופכים אותה לקומפוסט- דשן אורגני ואפילו ניתן להשתמש בפסולת רטובה לייצור אנרגיה להנעת מכונות.

גם בבית ניתן להפריד בין סוגי הפסולת בדרך הכי פשוטה שיש: פח לפסולת יבשה ופח לפסולת רטובה.


פינוי פסולת רטובה

כיצד פינוי פסולת רטובה תורם להגנת הסביבה?

איך מפנים את הפסולת הרטובה? בעזרת חברת קבלן לפינוי פסולת, אשר תיקח את הפסולת הרטובה לאתר הטמנה/ מיחזור מורשים, בצורה היעילה, המהירה והירוקה ביותר.

פינוי פסולת רטובה ממלא תפקיד קריטי בשימור הסביבה על ידי פינוי פסולת רטובה מהסביבה, שם היא הייתה מתפרקת באופן אנאירובי, מייצרת מתאן – גז חממה חזק בהרבה מפחמן דו חמצני. באמצעות פינוי פסולת רטובה , ניתן להפוך אותה לקומפוסט או להשתמש בה לייצור ביוגז, שניהם משאבים מתחדשים שמעשירים את איכות הקרקע ומפחיתים את התלות בדלקים פוסיליים. תהליך זה ממזער את טביעת הרגל האקולוגית של הפסולת, מסייע במאבק בשינויי האקלים ותומך בכלכלה מעגלית שבה פסולת אינה נקודת סיום אלא משאב להתחלות חדשות.


אילו צעדים נוכל לנקוט על מנת לפנות פסולת רטובה?

יחידים יכולים לתרום באופן משמעותי לפינוי פסולת רטובה על ידי אימוץ הרגלים פשוטים בבית. ראשית, הפרידו את הפסולת שלכם; השתמשו בפחים נפרדים עבור פסולת רטובה ופסולת יבשה כדי להקל על מיחזור. קומפוסטציה היא שיטה יעילה נוספת, שהופכת שאריות מזון לדשן עשיר בחומרים מזינים עבור גינות. בנוסף, הפחתת בזבוז מזון על ידי תכנון ארוחות ואחסון נכון של מזון יכולה להפחית את כמות הפסולת הרטובה הנוצרת. על ידי נקיטת צעדים אלה, יחידים לא רק מסייעים בהפחתת השימוש במטמנות אלא גם מקדמים אורח חיים בר קיימא המועיל הן לסביבה והן לקהילה.


ההשפעה הקולקטיבית של פינוי פסולת רטובה

המאמץ הקולקטיבי בפינוי פסולת רטובה יכול להוביל להשפעה חיובית משמעותית על הסביבה שלנו. על ידי ניהול אחראי של פסולת אורגנית, אנו מפחיתים פליטות גזי חממה, מקטינים את השימוש במטמנות ומקדמים יצירת אנרגיה מתחדשת ודישון טבעי. זה לא רק מסייע במאבק בשינויי האקלים, אלא גם תומך בכדור הארץ בריא ובר קיימא יותר עבור הדורות הבאים. זוהי עדות לכך שפעולות אינדיבידואליות, כאשר הן מאוגדות יחד, יכולות להניע שינוי סביבתי משמעותי. אימוץ פינוי פסולת רטובה הוא צעד לקראת עתיד ירוק ובר קיימא יותר, המדגים את מחויבותנו להגן על כדור הארץ שלנו.
מחפשים שירותי הובלות רמס"ע, פינוי פסולת, מחזור חומר אורגני והפיכתו לקומפוסט?

08-6669473

השאירו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם.


אהבתם? שתפו אותנו

logo בניית אתרים