שינוע פסולת

שינוע פסולת – משימה חשובה ונדרשת בחוק

שינוע פסולת הוא אחד החלקים המרכזיים שמרכיבים את תהליך הטיפול בפסולת בישראל. מדובר בשירות המסופק על ידי חברתנו מזה שנים עבור סוגים רבים של פסולת, כגון פסולת בניין, פסולת תעשייתית, פסולת יבשה ורטובה, המועברת על ידינו לאתרים מורשים לצורך מחזור או הטמנה. מדוע מדובר במשימה כה חשובה? מה אומר עליה החוק? התשובות לפניכם.

עליית המודעות לאיכות הסביבה

בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית במודעות הציבורית לאיכות הסביבה, וזו ניכרת גם בהוראות המחוקק ובהתייחסות הולכת ומחמירה לנושא זה. אכן, בימינו קיימות הוראות ברורות ונוקשות לגבי טיפול בפסולת הנוצרת במפעלים, באתרי בנייה, במרכזים מסחריים ועוד, וזאת בניגוד לימים עברו שהם הייתה נטייה להשליך את הפסולת בכל מקום ואתר, ללא אחריות סביבתית. יש לזכור כי הפסולת הנוצרת על ידי גורמים עסקיים, תעשייתיים ואף פרטיים בהחלט עלולה להזיק לסביבה, למשל לפגוע באוויר שאנו נושמים אם שורפים אותה, לפגוע בעתודות המים אם מתכות וכימיקלים מחלחלים למטה, וגם לפגוע באדמה ומכאן בצמחייה, בבעלי החיים ובמזון של כולנו.

 

תפקידו של שינוע פסולת

שינוע פסולת הוא כיום חובה חוקית, ויותר מכך – ישנם אתרים מורשים העוסקים בהטמנה, מחזור וטיפול בפסולת שרק אליהם ניתן להעבירה. בנוסף, לא כל אדם המחזיק טנדר או משאית רשאי לפנות את הפסולת, אלא רק גורמים כמו חברתנו שיש להם אישור מיוחד מטעם משרד הכלכלה. ברשותנו מגוון רחב של כלים מתקדמים עבור אצירת ושינוע פסולת, ביניהם מכולות, דחסנים, שרוולים, משאיות וכדומה, ושירותינו כוללים את כל הצרכים של הלקוח מאלף ועד תו.

אנו מתחילים במתן ייעוץ לגבי פתרונות אצירה ושינוע של פסולת המתאימים במיוחד ללקוח. בין היתר, נלקחים בחשבון היבטים כמו סוג הפסולת שמייצר המקור, כמות הפסולת הנוצרת, השטח הפנוי שבו ניתן להעמיד מכולות ללא פגיעה בהתנהלות העבודה, תכיפות הפינוי המבוקשת, דרישות מיוחדות של הלקוח, סוגיית התקציב העומד לרשותו, ועוד. לאחר מכן, אנו אמונים על העמדת האמצעים שנבחרו לרשות הלקוח ואיסוף של הפסולת במועדים קבועים, עם שינוע שלהם אל אתר ההטמנה או אתר המחזור המורשה.

 

הטמנה או מחזור

יש לציין כי בשנים האחרונות קיימת מגמה של העברת חלק גדול ככל הניתן של הפסולת למחזור. הסיבה לכך היא שההטמנה באתרים גדולים ונרחבים גוזלת מעתודות הקרקע של מדינתנו הקטנה. היא אמנם עדיפה בהרבה על שריפת הפסולת או על השלכתה במקומות בלתי מורשים, אך ישנו יתרון למחזור המאפשר לחסוך בשטחים יקרי ערך. בנוסף לכך, המחזור חוסך למשק הישראלי ממון נכבד הדרוש להפקת חומרים מאפס או ייבוא שלהם מחו"ל, וזאת בנוסף לפגיעה הסביבתית ולהקטנת המשאבים הטבעיים של ישראל.

למידע נוסף בנושא ולקבלת הצעת מחיר עבור מכולות פסולת בניין ושירותי שינוע, הנכם מוזמנים להתקשר אל חברתנו בטלפון 072-3940819.

 


צור קשר

    כתובת : מוטי קינד 10, רחובות